Agropolitika
ŽŪM atsisakė 50 etatų
2018-07-02
Wikipedia nuotrauka

Vilnius.  Žemės ūkio ministerijoje pirmadienį baigiasi šiek tiek daugiau nei šešis mėnesius trukusi reforma. Jos metu neliko 50 etatų, o per metus dėl to tikimasi sutaupyti iki 700 tūkst. eurų.

Ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė BNS tvirtino, kad reforma buvo siekta pagreitinti darbuotojų našumą. „Kokie buvo struktūros keitimo tikslai ir lūkesčiai? Iš principo, kad vadyba ministerijoje taptų efektyvesnė, kad procesai būtų kuo įmanoma trumpesni, todėl buvo panaikintos departamento direktorių ir jų pavaduotojų pareigybės“, – argumentavo D. Miniataitė.

Anot jos, reformos metu taip pat buvo pakeistos kai kurių darbuotojų funkcijos. „Keičiasi funkcijos, keičiasi situacija pačiame žemės ir maisto ūkyje. Atsiranda naujos funkcijos. Labai daug naudojame naujų instrumentų ir mažėja popierizmo“, – tvirtino ministerijos kanclerė.

Pasak jos, dėl reformos darbo ministerijoje neteko 50 žmonių, iš jų dauguma buvo tarnautojai, o ne vadovaujantis personalas.

Ministerijos darbuotojų profsąjungos vadovė Edita Viešchnickienė BNS sakė, jog reforma likusiems darbuotojams padidino darbo krūvį, todėl kai kurie nusprendė patys palikti ministeriją.

„Mums dar kyla klausimų dėl funkcijų padengimo, nes mes sakėme vadovybei ne vieną kartą, kad nėra etatų tam tikroms funkcijoms. Didžioji dalis darbuotojų išeina iš darbo dėl padidėjusio krūvio“, – tvirtino E. Viešchnickienė.

Jos teigimu, profsąjungai atrodo neskaidrus pasirinkimas, kurie darbuotojai lieka dirbti, o kurie yra atleidžiami.

Pasak E. Viešchnickienės, ministerija atsisakė 50 etatų, tačiau dėl reformos atleista buvo mažiau žmonių, nes kai kurie etatai buvo laisvi. Ji negalėjo tiksliai pasakyti, kiek žmonių dėl reformos ministerijoje neteko darbo.

Žemės ūkio ministerijoje po pertvarkos vietoje 10 departamentų ir jiems pavaldžių skyrių liks 22 skyriai. Reformos metu tikimasi per metus sutaupyti 650-700 tūkst. eurų, o šias lėšas svarstoma skirti likusių darbuotojų atlyginimams kelti.

BNS inf.

Kartu

(7)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Fondą įkurs tam, kad galėtų ''perpumpuoti'' ES milijonus. Pernai ES skyrė pinigų nukentėjusiems nuo liūčių, ar kas juos gavote? Ir negausite, pamirškite. Kažkas iš tų pinigų jau tunka...

 • Zero

  (188.69.192.64)

  Jei bus privalomas paduosim į teismą, čia gali būti tik laisva valia pasirinkimas

 • Na

  (78.58.31.200)

  Greit įkurs prievarta savišalpos fondus ir vėl visi bus įdarbinti. Valdininkų gretos nemažėja. O kalbama,kad fonduose bus privaloma dalyvauti ir mokėsime nuo gautų pajamų. Nesuprantu,kaip gali būti privalomas,juk niekam žalos nepadarysi,čia juk ne automobilis. Tad,kas bus apsileidęs ir neūkiškas gyvens kitų sąskaita.

 • A

  (78.58.117.230)

  Pasigedau skaičiaus kiek ten iš viso dirba ar dirbo... Tie 50 kiek sudarė nuošimčių? Vieną ar mažiau?

 • Romualdas

  (82.135.246.21)

  kompensacijos sudarė milijona ir už keliu dienų priimsim naujus savus

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Manau kad realiai niekas nieko neatsisakė tik pakeitė neparankius darbuotojus savais. Įvyko pravalymas.

 • Ukius

  (84.46.227.129)

  Galejo dar koki 200 atleisti. Cia dabar tik pachazuka. Pilna, ten veltedziu, gyvenanciu, uz musu pinigus...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai