Agropolitika
Žemės ūkio ministras teigia neketinantis trauktis
2018-04-10

Vilnius. Sulaukęs kaltinimų, kad be savininkų žinios ūkininkauja svetimoje ministras  Bronius Markauskas teigia neketinantis trauktis, o pats dabar aiškinasi jam mestą „šešėlį“. „Bandome aiškintis, koks šešėlis metamas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Jis tvirtino atsistatydinti neketinąs, o per naujienų portalo delfi.lt konferenciją apie pasitraukimą užsiminęs dėl emocinės būklės.

„Emocinis pokalbis buvo. Tai dar nieko nereiškia. Truputį ne visada suvaldau emociją“, – sakė B. Markauskas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad neplanuoja atsistatydinti, jis sakė: „Kol kas ne“.

Naujienų portalui delfi.lt ministras kalbėjo: „Taip, aš sutinku, kad galbūt nemažai kas norėtų, kad atsistatydinčiau. Žinoma, kai ką galėčiau nuraminti. Jeigu, sakykime, man pavyks įtikinti visuomenę ir visus kitus bei atsakysiu į visus klausimus ir jų nebeliks, galbūt po pusės metų atsistatydinsiu, savo žodžio tikrai niekada neatsižadu.“

Jis teigė manąs, kad su žemės savininkais buvo žodinis susitarimas dėl žemės nuomos. „Manau, kad buvo, bet negaliu teigti“, – tvirtino B. Markauskas.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pakartojo nematąs pagrindo žemės ūkio ministrui trauktis. Tačiau, anot jo, B. Markauskas „turi susitvarkyti“.

„Ministrui aiškiai pasakyta, kad jis turi susitvarkyti. Nors ne tiek tiesiogiai jį liečia, bet tai šeimos ūkis, ir reikia priimti sprendimus pirmiausia dėl to, kokios pretenzijos reiškiamos žmonių, kurių žemė galėjo būti dirbama“, – sakė Vyriausybės vadovas.

„Kitas dalykas, apskritai tą ribą tarp verslo ir politikos reikia nubrėžti. Kaip ministras informavo, šeima priėmė sprendimą verslo atsisakyti“, – pridūrė jis.

Ministro atstovas spaudai Remigijus Bielinskas BNS paaiškino, kad Markauskų šeima nusprendė visai atsisakyti ūkininkavimo toje vietovėje ir parduoti visas karves. Jis negalėjo pasakyti, kas toliau bus daroma su  ministro motinai priklausančia žeme.  

„Ūkis nuo 1990 metų yra Sofijos Markauskienės ūkis. Praeitą savaitgalį šeimos susirinkime buvo priimtas bendras sprendimas, kad atsižvelgiant į dabartinę situaciją ir į tai, kad tas ūkis yra negyvybingas, reikia jį likviduoti. Pirmiausia bus parduotos karvės. Tai reiškia, kad to ūkio kaip tokio nebeliks“, – BNS sakė R. Bielinskas.

Pasak jo, S. Markauskienei nuosavybės teise priklauso 23 ha, o visas likusius plotus (apie 180 ha) ji nuomojasi.

„Kadangi ūkyje laikoma beveik 70 karvių, natūralu, kad joms išlaikyti reikalinga žemė, ir tų 20 turimų hektarų neužtenka išlaikyti tokiai didelei karvių bandai, tam ir buvo nuomojamos aplinkinės žemės. Natūralu, kad jeigu tos karvės yra parduodamos, tų žemių nuoma bus nutraukta, atsiskaityta su visais nuomininkais, o ką ministro šeima darys su jiems nuosavybės teise priklausančiais 23 hektarais, negaliu pasakyti“, – komentavo R. Bielinskas.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, ar teisėtai už svetimą žemę gautos Europos Sąjungos išmokos, turėtų spręsti Nacionalinė mokėjimo agentūra. „Nacionalinė mokėjimo agentūra įvertins, ar buvo pažeidimų, tada sankcijos bus taikomos“, – teigė S. Skvernelis.

B. Markauską į ministro pareigas delegavusios Lietuvos valstiečių ir žalių sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad į tokią pat situaciją, kaip ministras, yra pakliuvę daug ūkininkų. „Daug ūkininkų Lietuvoje, šimtai tūkstančių, tikriausiai dirba panašiu žodinio susitarimo pagrindu, ir paliksime tai spręsti Vyriausybės vadovui“, – sakė R. Karbauskis, klausiamas apie B. Markausko galimybes likti pareigose.

„Abejonės, kurios keliamos, yra supolitintos. Tas žmogus, kuris yra tiesioginiame konflikte, kiek aš girdėjau, pats yra politikas. Todėl truputį keistoka situacija, nes šnekame apie labai nedidelį žemės plotą. Iš principo žmonės turi išsiaiškinti savo santykius, bet nemanau, kad čia turi būti Vyriausybės krizė arba dėl šitokio klausimo ministras turi pasitraukti“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Savo deklaracijoje Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai B. Markauskas yra nurodęs motiną kaip asmenį, dėl kurios gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

BNS inf.

(13)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Antanas

  (78.56.95.88)

  Jeigu NŽT priėme žemės deklaraciją - tai prie ko čia ministras. Masiškai deklaruojama žemė nereikalaujant panaudos, ar nuomos sutarčių ir tik vienas ministras kaltas, o dėdulės bezdukas putoja kad ministras nisikaltėlis.... Miniatras neįtiko tuo, kad pradėjo ministerijos reformą atleisdamas skyrių ir aukščiau vadovus. Štai kur visa ministro puolimo priežastis.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Gal iš mėnulio iškritęs, niekada šio, kartą jau teisto veikėjo neliaupsinau. Valstiečiais taip, džaugiausi, kad mokesčius pamažino. Bet jei šitą parazitą paliks poste Skvernelis ir kiti valstiečiai kituose rinkimuose tegul eina balsų prašyti pas Lanzbyyrgio vagis.

 • Na

  (78.58.31.200)

  Kaip čia joo ministrą pradėjo peikti,nesenai liaupsės jam dalijo. Man tai tiktų privalomos nuomos sutartys,nes dabar ir pas mane yra tokių, kurie tik žodžiu nuomoja. Tam pasitarnavo ir žemės pardavimo saugikliai. Jei neturi nuomos,tai parduoti savininkas turi daugiau pasirinkimo.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Motina per TV labai gražiai paaiškino, kad ji yra tas viršininkas kuris sėdi ant šiltos sofkutės. Visa kita daro ne ji. Žemės nuomos sutarties forma nustatyta LR CK 6,547 straipsnyje.

 • m

  (5.20.117.6)

  o kuo čia ministras dėtas? Nesuprantu. Tai gi čia turi žemės savininkas ir Markauko motina savo civilinius sąntykius aiškintis, galimai buvo, civiliniame kodekse leidžiama žodinė sutartis sudarytą, o dabar bangos keliamos. Vertinime ministro darbus, o ne dėl smulkmenų kuiskimės.

 • To joo

  (90.131.32.222)

  Joo, Jei neesi bailys tai prisistatyk. Suieškosim visą informaciją apie tave. O dabar tai tik šūdą mali.

 • Zero

  (188.69.194.187)

  Tas joo taip pertvinkes pykčiu, kad sveiko proto nelabai ir beturi, varo komentarus visuose portaluose, koks jis ten ūkininkas neaišku, liežuvis vienas beveikia

 • to Miesčionis

  (37.157.149.6)

  iš kur Tu žinai miesčionis būdamas? ( Ir šaunuolis - taip pat). Teisus šį kartą Jooo, nors ir ne apie Landsbirgggio vagis rašo. Pasirodo ir kitur jų esama. Kol nesuprasime, kad įstatymai rašomi visiems vienodi, kol Seime aiškinsis kas kiek ir kodėl prisivogė, skubėkite ir Jūs žemės kurmiai grobti neužgrobtą. Vis tiek ateis laikai, kai duonytę teks užsidirbti sąžiningu darbu ir naudotis tuo ką turėsite. Užtrūks ES papas......

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Pasitvirtina mano ankstesniuose komentaruose išsakyta nuomonė,kad vagys pirmi nutrauks ūkininkavimus kai tik baigsis šaltiniai iš kur galėtų vogti. Gražu skaityti ministerijos atstovo pranešimą, tipo gailėkitės, darbštusis carukas, primynus uodegytės galiuką vos dėl vieno menkučio žemės hektaro, išparduoda karves kad galėtų atsiskaityti su šešiadešimčia žemės sąvininkų. Dar gerai, kad ministerija nepranešė, kad Klaipėda liks be pieno produktų ir teks uždaryti vieną iš perdirbimo pramonės įmonių filialą.

 • Ekologas

  (213.103.220.101)

  Parduos giminaičiui oficialiai už grašius, kad GPM nuo Valstybės nusuktų ir toliau chaliavai naudosis žeme, kad išmokas gautų.

 • ir saunuolis

  (188.69.193.242)

  nematau uz ka ir del ko

 • Miesčionis

  (188.69.214.118)

  Kiekvienas Lietuvos ūkininkas turi tokių plotų. Pjokų vaikai susitvarko palikimus, parduoda už kapeikas kažkokiem veikėjam, o tie jau bruka ūkininkams po nosim nuosavybės dokumentus ir kaltina ūkininką kad jis aceit naudoja jo žemę be jo žinios. Bjaurūs, šlykštūs Lietuviai. Palaikau ministrą šitoj vietoj.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Delfyje ministras klausė: Ar Jis esąs žulikas? Nedviprasmiškaia atsakau : TAIP JIS ŽULIKAS, ir tai net žiauriai per švelnu. Būdamas žemės ūkio rūmų vadovu, atstovaudamas neva visus žemdirbius iš tikrųjų rėmė ir dabar teberemia tik žemgrobius, Jo dėka, jo pritarimu žiauriai apvogtas kaimas skiriant ES paramas, apvogtas kaimas su pieno kainomis, apvogtas kaimas su mokesčiais. Kaimiečiai surūšiuoti ir supriešinti Tradicija tęsiama ir jam esant Ministru. Paprasto žmogaus net nesivargina klausti ar galima dirbti jo žemę. Mat jo turimas žemės plotas menkutis, Ministrui trukdo ūkininkauti !!!!!!!!!

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
ES finansinė parama paskatino:
Orai