Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Agropolitika
Žemės ūkio ministerijoje bręsta permainos

Vilnius. Žemės ūkio ministerijoje - struktūriniai pokyčiai. Planuojama, kad po pertvarkos vietoje 343 liks 290 etatų.

Dabar ministerijoje dirba 327 darbuotojai, 16 etatų yra neužimta, todėl darbo neteks 37 žmonės. Preliminariais skaičiavimais, tai leis kas mėnesį sutaupyti apie 60 tūkst. eurų, kurie bus skirti darbuotojų atlyginimų didinimui.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas antradienį spaudos konferencijoje teigė, kad mažinamas vadovaujančių darbuotojų skaičius. Darbuotojų profsąjungos vadovė Edita Viešchnickienė tvirtino, kad pertvarka pirmiausia apims specialistus, mat juos išstums į kitas pareigas perėję dabartiniai vadovai.

Bioversija m7 2024 03 12

„Reforma nėra pati įdomiausia ir geriausia tema. Ją vykdome, nes tam yra būtinybė, esame tam pasirengę", - sakė B. Markauskas.

Anot jo, yra kelios priežastys imtis pertvarkos. Vyriausybės siekis padaryti valstybės valdymą efektyvesnį ir su mažesniais ištekliais - tik viena iš priežasčių. „Praėjo 27 nepriklausomybės metai, matome ir žemės ūkio permainas: ūkininkų liko mažiau, ūkiai stambėja, smulkieji traukiasi, ES nariais esame trylikti metai, išmokome naudotis parama, deklaruoti pasėlius, kaime yra daug permainų, patys ūkininkai tapo geriau pasirengę iššūkiams ir permainoms", - apie neišvengiamybę keistis ir ministerijai kalbėjo B. Markauskas.

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko teigimu, ketinama nusamdyti konsultantus, kurie atleistiems darbuotojams padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje

„Šiandien matome, kad valstybės tarnyba tamoa nekonkurencinga darbo rinkoje. Tai rodo mūsų organizuojami konkursai. Ypač žemesnės kategorijos specialistų atlyginimai yra nekonkurencingi. Papildomų lėšų iš biudžeto laukti būtų naivu, tad atlyginimus galime didinti tik mažindami etatų skaičių", - sakė žemės ūkio ministras.

Jo teigimu, pertvarka buvo derinama ir su darbuotojų profesine sąjunga, nors ji tam ir nepritaria. Profesinės sąjungos vadovė E. Viešchnickienė nuogąstauja, kad permainų metu vadovaujantys asmenys beveik nenukentės.

„Nors vadovybė sako, kad naikina departamentų vadovų ir pavaduotojų pareigybes, iš tikrųjų jie lieka ministerijoje su savo aukštais atlyginimais. (...) Profesinė sąjunga siūlė reorganizaciją atlikti remiantis dabartine struktūra. Mūsų nuomone, reikėjo naikinti laisvus etatus, atsisakyti perteklinių, galbūt pensinio amžiaus darbuotojų", - sakė E. Viešchnickienė, abejodama, ar planuojamos permainos leis dirbti efektyviau.

ŽŪM darbuotojų profsąjunga vienija 125 darbuotojus - didžioji jų dalis yra specialistai.

Pasak Editos Viešchnickienės, derybose su ministerijos vadovybė profsąjunga atliko darbo tarybos funkciją, todėl atstovavo visų darbuotojų interesams

Spaudos konferencijoje pranešta, kad naikinamos 24 departamentų direktorių, pavaduotojų bei departamentų patarėjų pareigybės. Vietoje 40 skyrių lieka 22. Po pertvarkos neliks 21 skyriaus vedėjo. Teigiama, kad darbo neteks 16 specialistų, aštuoniems iš jų sudaryta galimybė pereiti į Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą.

Nelikus departamentų ir jų vadovų, ministerijos struktūroje atsiranda visiškai nauja - vyriausiųjų ir vyresniųjų patarėjų - pareigybė. Planuojama, kad jų bus 9, jie bus atsakingi už vadinamuosius horizontaliuosius klausimus (klimato kaitos, kooperacijos, gerosios gamybos praktikos ir kt.).

Pasak B. Markausko, šie patarėjai nebus politinio pasitikėjimo, tad turės galimybę gilintis į klausimus ir užtikrinti darbų tęstinumą.

Žemės ūkio ministerija per ateinančias kelias savaites ketina vykdyti vidines atrankas, kad iš esamų darbuotojų pasirinktų žmones, dirbsiančius naujoje ministerijos struktūroje.

Esami darbuotojai dalyvauti konkursuose į naujas pareigas galės pagal turimas valstybės tarnybos kategorijas, tad žemesnės kategorijos darbuotojai į aukštesnės kategorijos reikalaujančias pareigybes kandidatuoti negalės.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos