Smulkieji ūkininkai prašo 19 mln. eurų
2019-06-05

Vilnius. Siekdami plėsti ir modernizuoti savo ūkius, smulkieji  ūkininkai pateikė paraiškų net už 19 mln. eurų – tai yra beveik dvigubai daugiau, nei buvo numatyta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą ,,Parama smulkiesiems ūkiams“.

Anot ŽŪM, naujas paramos modelis, kai buvo supaprastintas paramos teikimas ir reikalavimai pareiškėjui bei projekto vykdytojui, smulkiesiems ūkininkams pasirodė patrauklus.

Preliminariais Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis, iš viso yra pateiktos 1279 paraiškos, šiam šaukimui skirta 10 mln. Eur. Didžiausia galima skirti finansavimo suma vienam projektui yra  15 tūkst. Eur, ji bus išmokama dviem dalinėmis išmokomis.

Ne visiems pareiškėjams pakaks skirtosios paramos, tad kam bus skirta parama, paaiškės sudarius paraiškų pirmumo eilę – surinktos paraiškos bus vertinamos pagal atrankos kriterijus bei surikiuotos į prioritetinę eilę pagal atitiktį kriterijams.

Mažiausias atrankos balų skaičius, kurį privaloma surinkti norint gauti paramą, – 35 balai. Šio balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos bus atmestos.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Jeronimas

  kAS ČIA PER PARAMA, ČIA TIK TURINTIEMS IKI 3 KARVIŲ IR PORĄ HA ŽEMĖS,IŠSIAIŠKINKIT PRIEŠ RAŠINĖDAMI

 • Piktasis šeškas

  70% pateikusiu paraiskas niekuom nesusiję su žemės ūkiu, butaforiniai ūkininkai.

 • Ekologas

  Matyti ta parama ir virš 40 metų. Svarbu, tik kad ūkis būtų specializuotas ir perspektyvus.

 • alio

  tai sakot jei virs 40 metu paramos nematyt, kaip gaila kad taip anksti zmones nuraso juk tie virs 40 geriausiai ir dirba zemes ukije kokia neligybe

 • Povilas

  Istiesu tiek praeitas saukimas iki 50 tukst. Tiek sis sulauke didelio atitinkamu paraisku skaiciaus. Reiskiasi kriterijai buvo sudelioti pakankamai vykusiai, paraiskos turi didele konkurencija ir praeis tik tinkamiausi... nezinau kas daugiausiai prie to prisidejo bet nma ar zum siuo atveju padirbejo neblogai...belieka palinketi dar proverzio ir vertinant paraiska ir neieskot nesamoniu kur ju nera...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai