Agropolitika
Seimo komitetas siūlo 150 tūkst. eurų tiesioginių išmokų lubas
2018-06-28

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas ragina nustatyti 150 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) tiesioginių išmokų ūkininkams lubas nuo kitų metų pradžios.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas BNS sakė, jog toks sprendimas leistų labiau paremti smulkius ir vidutinius ūkininkus, žemdirbiai galėtų pasiruošti ateičiai, kai visoje ES gali būti pritaikytos tiesioginių išmokų lubos. „Ūkis daugiau kaip 150 tūkst. eurų negalės gauti“, – teigė A. Stančikas.

Jis tvirtino, kad trečiadienį patvirtintai komiteto nuomonei įtakos turėjo Europos Komisijos (EK) siūlymas nuo 2021 metų vienam ūkiui taikyti 100 tūkst. eurų tiesioginių išmokų lubas. „Šiandien vienaip ar kitaip ūkiai turi prisitaikyti, kas jų laukia po 2020 metų“, – sakė Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

Jo duomenimis, per dvejus metus toks pasiūlymą iš stambiausių ūkininkų atimtų apie 1 mln. eurų tiesioginių išmokų. Šios lėšos per tas pačias išmokas būtų perskirstytos smulkiems ir vidutiniams ūkiams.

Anot A. Stančiko, komitetas siūlo, kad „lubos“ būtų taikomos visoms, nepriklausomai nuo to, ar jos priklauso tam pačiam savininkui. 

Dėl praėjusiais metais pakeistų žemės ūkio finansavimo taisyklių visoje ES, kiekviena šalis narė gali nustatyti tiesioginių išmokų ribas. Žemės ūkio ministerija iki rugpjūčio turi pranešti EK, kokias lubas taikys 2019 ir 2020 metais. 

Stambieji žaidėjai nekomentuoja EK siūlymo

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pritaria EK siūlymui nuo 2021 metų įvesti 100 tūkst. eurų lubas. 

Vienos didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų bendrovių „Auga Group“  valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius sakė, jog nepriimtų EK pasiūlymų nekomentuos. Šiemet „Auga Group“ dirba 38 tūkst. hektarų ploto. Už juos įmonė turėtų gauti tiesiogines išmokas. 

Lietuvos žemės ūkio grupės „Linas Agro Group“ atstovė spaudai Jorinta Zolubaitė irgi teigė, kad grupė nekomentuos EK pasiūlymų. Šiais metais grupė dirba 17,3 tūkst. hektarų žemės, o pernai iš viso gavo 2 mln. eurų tiesioginių išmokų.

EK kartu su Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimu po 2020 m. pasiūlė vienam ūkiui taikyti 100 tūkst. eurų tiesioginių išmokų lubas. Tačiau kol kas nėra aišku, ar jos būtų taikomos visoms įmonėms, nepriklausomai nuo to, ar jos priklauso tam pačiam savininkui. 

BNS, MŪ inf.

Kartu

(8)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Koks tamstai skirtumas kas suruliavo svarbu kad visa tai padaryta dar anksčiau nei Lanzbyyrgio vagys išvis pradėjo šienauti, tad jokio sausros poveikio nejaučiu. Tie kur nebuvo kolūkiečiais daugiausiai ir vogė ir pagarsėjo ant visos Lietuvos.(pvz buvęs ministras). Apie žemes vėl kažką sumaišei, nes jų turiu pakankamai, o kai kas pasiūlo netgi atsisakau. Matau, su susivokimu tamstai labai prastai nes mintis buvo ne apie kainas o apie išskirtinį Lanzbyyrgio vagių būdą, kurį ką tik ir pats pademonstravai.

 • Na

  (78.58.31.200)

  Matyt joo mažai kolūkinio turto teko,tai dabar spjaudosi net ir ant tų,kurie nebuvo kolūkiečiams,bet pralenkė jį su ūkio dydžiu. Bet tokiems visada buvo ir bus peno kalboms apie vagis,nes vaidenasi daug ir dažnai. O tada,kai tik yra proga pasiglemžti kažkieno užgyventą gerą, pasidalinti žemes,. Nesenai rašei,kad viską nusipjoves,sausą susikrovęs,o dabar matau kaimynas ruilius tau suka. Kainos visur vienodos tik tamstos praeityje buvo,o dabar laisvas pasirinkimas,nori rinkis pigesni ,nori brangesnį,bet reikėtų pačiam susiruilioti,gal suprasi tikrą darbo kainą.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Kaip atskirti Lanzbyyrgio vagį nuo sąžiningo ūkininko. Pateiksiu pavyzdį. Žemaitijoje vienas ūkininkas airišku dubliu presuoja šienainį už 9 eurus/rulis ir paaiškina kad jis normaliai iš to uždirba, jam lieka nemažai. Pas mane toks pat rulis kainuoja 12 eur. Nieko tokio, gal tiek kainuoja. Kai presuoja Lanzbyyrgio vagis iš europinių paramų, jo ritiniai minkšti, prašant negali gauti nei vieno euro nuolaidos nuo visos sumos suapvalinant,kai ritinių būna 80-100 vnt. net už nebaigtąpaskutinį ritinį pilnos kainos reikalauja. Po pradalge visad paliekama žolės nors pieva lygi, tinkleliu apvyniota vos du kartus, ritiniai krinta iš griebtuvų. Kai presuoja tikras ūkininkas po pradalge idealiai švaru, ritiniai tvarkingi, kaina 11 eurų, nuolaidas pats be prašymo, apvalina iki dešimčių, po to dar desėtką numeta. Nereikalingos man tos nuolaidos, turiu iš ko sumokėti ir iškart susimoku, bet Lanzbyyrgio vagis atskirti nuo tikrų ūkininkų, tikrų žmonių, padeda.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Ne kartą šiame portale buvau įvardijęs. Lanzbyyrgio vagys tai tie kur išvogė kolūkių ir valstybinių įmonių turtą, vėliau diskriminacinais tikslais surūšiavo ūkininkus pagal socialinę padėtį , kad smulkiem uždėti didesnius mokesčius, už tokios pat kokybės pieną mokėti ženkliai žemesnę kainą, sudaryti nepalankias sąlygas gauti ES paramą. Jie yra partiniai ir nepartiniai, veikia visose sisteminėse partijose prezidentūroje( tulpių paštas) naudojasi sukurtomis diskriminacinėmis privilegijomis ir iš to gauna nepagrįstai didesnes pajamas. Į valdžia paprastai išrenkami pagal sąrašus, kurios paprastai rašo vienas ar keli asmenys.

 • to Joo

  (37.157.149.6)

  kai lauke paliūtė, pasidomėjau kas dedasi pasaulyje ir žemės ūkyje, o čia vėl Joo reiškiais,prašyčiau įJus įvardinti Lanzbyyrgio vagis. Manau, kad daug kas nesupranta ką Jūs turite galvoje,o taip įkyriai komentaruose juos minite

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Kur tamsta radai jog džiaugiuosi? Kaip tik jiem nepavydžiu dėl bėdų kurių aš tikrai neturiu. Čia jau tamstos suvokimo problema, kuri ypač būdinga Lanzbyyrgio vagims, dėl kurios jus taip pat užjaučiu, nes tai milžiniška Lanzbyyrgio vagių problema. Jūs labai trokštat kad pavydėčiau? Na nepavydžiu, įvardiju nuolatines Lanzbyyrgio vagių bėdas o jūs už tai mane smerkiat. Tai gal tų bėdų iš viso nėra tik apsimetinėjat kad tuo pretekstu eitų dagiau vogt?

 • na

  (78.58.31.200)

  joo džiaugiasi ,kad ūkinikui pavogė traktorių ar GPS,kad sausra. Yra posakis,ko kitam linkėsi ,tą pats gausi. Tad visi tamstos ,,palinkėjimai ,, geriau ūkininkaujantiems,sugrįš kada nors su kaupu . Na tada būsi lygus su visais.Iš kito nelaimės tyčiotis ir džiaugtis -tai tikrai sąžinės ir proto trūkumas. Vagis vagį palaiko,vok....juk jis daugiau turi,svarbu ne iš manęs.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Paskaito tie kam reikia ir įsidėmi. Malonu, mano frazė Lanzbyyrgo vagys persikėlė ir į kitus portalus ir sąvoka suprantama tiksliai taip kaip supranta pats autorius. Jei kalbant apie pavydą tai aš tiem Lanzbyyrgio vagims tikrai nepavydžiu, nes jie nuolat kenčia, tai nuo lietaus, tai nuo sausros, tai nuo valdžios tai net nuo vardo paminėjimo. Vienos nelaimės. Galiausiai net patys savo kolegas apvaginėja, tai modernų GPSą pavagia, tai lyčną traktorių. O kur dar sąžinės graužatis?

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai