Agropolitika
Į ministeriją kvies žmonių iš Kauno, Šakių ir kt.
2019-01-09
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną kainuos apie 1,13 mln. eurų, o naujų patalpų nuomotojas paaiškės vasarą. Kovo mėnesį atidaroma „veidrodinė“ ministerija, kuri dubliuos Vilniaus ministerijos veiklą.

„Vasarį skelbsime patalpų nuomos konkursą – nežinome kur jos bus, bet norime, kad jos būtų centre. Planuojame, kad gruodį vyks persikraustymas“, – antradienį spaudos konferencijoje teigė ministras Giedrius Surplys.

Pasak jo, ministerijos perkėlimas kainuos apie 1,13 mln. eurų, o apie 0,3 mln. iš jų planuojama skirti išeitinėms kompensacijoms ir išmokoms.

„Šiuo metu ŽŪM užima 2,5 karto didesnes patalpas, nei jai priklausytų pagal darbuotojų skaičių. Persikėlę taupysime iš to, kad ministerija bus lankstesnė, mobilesnė, (..) taupysime po 200 tūkst. eurų per metus. Perkėlimui planuojame išleisti 1,13 mln. eurų. Mes neskaičiuojame to, kad persikėlę parduosime šį pastatą“, – kalbėjo ministras.

G. Surplio teigimu, į naujas būtų perkelta apie 280 darbuotojų iš ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros ir Nacionalinės žemės tarnybos.

Dabar ŽŪM naudoja 9,1 tūkst. kv. m patalpas, o Kaune jai bus reikalinga 3,9 tūkst. kv. m ploto  patalpų.

Planuojama, kad ŽŪM ir jai pavaldžios įstaigos bus perkeltos ir dirbs Kaune jau kitąmet. G. Surplio teigimu, perkėlus institucijas, jos bus lengviau pasiekiamos socialiniams partneriams iš visos šalies, bus daugiau karjeros galimybių žemės ūkio kvalifikacijos specialistams.

Perkeliant ministeriją į Kauną dalis darbuotojų natūraliai pasikeis, sakė ministras. „Aš to nenorėčiau, tačiau natūraliai kaita vyks, nes nedaug yra linkę važiuoti iš Vilniaus ir dirbti Kaune. Štai tuos žmones, kurie nepanorės likti ministerijoje, kurie jau dabar ieškosi darbų, turėsime pakeisti žmonėmis iš galbūt Kauno, galbūt Šakių, galbūt dar kažkur“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė G. Surplys.

„Kovo mėnesį jau atidarome „veidrodinę“ ministeriją, kuri dubliuos tai, kas šiuo metu yra Vilniuje, tačiau jų darbo vieta bus Kaune. Taip pat kalbamės su geriausiais specialistais, skyrių vedėjais, siūlydami jiems važiuoti į Kauną ir sakydami, kad mes juos tikrai vertiname“, – sako G. Surplys.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Klausimėlis

  Kaip manote, ar ministeris atskiria karvę nuo telyčios?

 • Romualdas

  Net ir labai kvailas supranta, kad tai paplovimas pinigėlių ir vilniuje planuomas pastato prihvatizacija.O kai nesugebi ir nieko nesupranti žemės ūkyje tai tada pradėdi vaidinti,kad kai ką darai ir keli ministerija, važinėji traukiniais ir gali ne pamelžti telyčias

 • Žemaitis

  Kaip Matjošaitis pasakys , taip ir bus. Jau net Karabasas to pakeisti negali....

 • Zitai ir m-ui

  Ar tai turėjai omenyje? Ivanas Krylovas Басня Квартет Проказница-Мартышка, Осел, Козел да косолапый Мишка Затеяли сыграть Квартет. ..... ..... А все-таки Квартет нейдет на лад. Вот пуще прежнего пошли у них разборы И споры, кому и как сидеть. Случилось Соловью на шум их прилететь. Тут с просьбой все к нему, чтоб их решать сомненье: "Пожалуй, - говорят, - возьми на час терпенье, Чтобы Квартет в порядок наш привесть: И ноты есть у нас, и инструменты есть; Скажи лишь, как нам сесть!" - "Чтоб музыкантом быть, так надобно уменье И уши ваших понежней, - Им отвечает Соловей. - А вы, друзья, как ни садитесь, Все в музыканты не годитесь".

 • Sigis

  Ką tu ūkininkas čia svaičioji: parkuotis jam matai svarbu: kiek kartų per 10 metų buvai toj ministerijoj ??? Praplaus 1,5 milijono ir tiek. ir metus laiko tik imituos darbą. Čia kaip ir su visom "žaliukų "reformomis: reforma dėl reformos. Jei patalpų Vilniuje per daug tai jas jau seniai buvo galima pelningai išnuomoti. Ne bet kol neperkels į Kauną- tol neįmanoma ???

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kodėl 2018 m. Jums nuostolingi?
Orai