Agropolitika
G. Surplys: ŽŪM kelsis į Kauną
2018-05-11

Vilnius. Paskirtasis Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios tarnybos kelsis į Kauną.

„Ir iš tikrųjų manau, kad mes kelsimės į Kauną ir kelsimės gana greitai. Maža to, manau, kad tai turėtų padaryti ir visos ministerijai pavaldžios tarnybos – Nacionalinė mokėjimo agentūra, Nacionalinė žemės tarnyba, Agrarinės ekonomikos institutas. Visos, kurios šiuo metu yra Vilniuje, dažnai Senamiestyje“, – penktadienį DELFI TV sakė G. Surplys.

Anot jo, pradėjęs darbą jis ketina susitikti su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu. „Jei mums to poreikio bus daugiau, nei Kaunas gali pasiūlyti, tai tada kreipsiuosi į tas savivaldybes, kurios yra tarp Vilniaus ir Kauno, maždaug aplink. Jei bus šiuo metu nenaudojamų arba šiuo metu statomų naujų patalpų pasiūlymai, tai tikrai svarstysime galimybę, kad įstaigų tinklą būtų galima pasėti ir plačiau“, – pasakojo G. Surplys.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis BNS praėjusią savaitę teigė, jog jau rudenį Vyriausybei bus pristatyti planai dėl ministerijų iškėlimo, jis taip pat patvirtino, kad svarstoma ŽŪM iškėlimo į Kauną galimybė.

„Valstiečių“ vadovaujamos Vyriausybės programoje užsimenama apie galimybę perkelti Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos į Kauną, tačiau tai neminima Vyriausybės programos įgyvendinimo plane. Seimas prieš metus yra atmetęs konservatorių siūlymą dėl šių dviejų ministerijų perkėlimo. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, jog Vyriausybė šių planų neatsisako, bet į pertvarką siekia žiūrėti kompleksiškai.

2008 metais idėją perkelti ŽŪR į Kauną buvo iškėlęs tuometinis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, tačiau jos įgyvendinti nepavyko dėl kilusio didžiulio pasipriešinimo tarp ministerijos darbuotojų ir tarp konservatorių.

BNS, MŪ inf.

(22)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Vieša paslaptis, kad šiltakraujai organizmai natūraliai vitaminą D gaminasi su saulės pagalba. Deja išvardinti negaliu, nes ir man nevardijo. Pasididžiuodamas tik paminėjo skaičių 30.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Tai ir matosi kad ariael be cukraus vartoji pamaišęs su koksu...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Deja,ne visi vaistai ir ne visos plovimo priemonės.

 • Zero

  (188.69.192.233)

  Tiek plovimo medžiagų likučiai, tiek vaistų pėdsakai piene ir yra inhibitoriai,... Dar paaiškink kad feiris ryte arbatą gardini tinka,cha cha cha...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Deja, feiris prie inhibitorių nepriskiriamas ir jo piene neieškoma. Jis viso labo tėra tik tirpiklis

 • To Joo nuo Ūkės

  (193.219.178.77)

  Joo Akmenė tau ne kaimas! O miestas/miestelis. Neįžeidinėk žmonių.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Pasidomėk rimčiau, feiris nėra naudojamas maisto pramonėje, nei kavinėse, o tuo labiau pieno fermų įrangai plaut... Tai buities chemija namų šeimininkėms kurios serialus žiūri... Na dar koks kandelinis-bidoninis kaimietis sugalvoja melztuva praplauti ir paskui verkšlena kad jo piene inhibitoriu rado. Tokia realybė, o mitų prikurta daug...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Nupurškia glifosatu, karvėms grūdus ir šiaudus sušeria, ganyklas MCPA. o kai kuriais duomenim, kiekvinas pilietis suvalgo iki pusės kilogramo indų ploviklio. Stambiem ūkiam ir pieno kaina didesnė, kad ploviklio turėtų už ką įpirkt. Ten niekas pieno linijų rankom nešiūruoja, viską chemijai, visokiems feiriams , dezomixsams privalu išgraužt.

 • b

  (86.38.208.233)

  "...dažnai Senamiestyje"-bene čia esmė to kėlimosi?

 • Zero

  (78.57.142.137)

  A. Gal kokius tris cheminius priedus prisimeni? Nes tikrai idomu

 • A

  (78.58.117.230)

  Esu vežęs savo užaugintus grūdus, šiaudus beje pasiima patys, į vieną žinomiausių pieno ūkį. Tame ūkyje karvės gimsta tvarte, nemato pievų, jų neglosto saulė ir vėjas, neprausia lietus. Ūkio vadovas - samdomas pasigyrė, kad karvės gauna apie 30 cheminių pašarų priedų, kai pasakiau kad karvėms dar reikia ir saulės, nes po 2 laktacijų jos jau nebepaeina...

 • ministrai

  (188.69.211.48)

  keciami kaip kojines ,o betvarke ta pati ,kad sis cirkas mums

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Jei taip sakai, joo, tai tavo kraujo tyrimas irgi nereikalingas, aišku kad esi apsirūkes žolės ir pagal LR KET negali vairuot... Nebent savo virtualiame ūkyje kur kompe sukūręs esi kartu su anūkų ir zaidi ten

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Tiriamas tik ekologinis. Kokia prasmė tirti chemizuotą, iš GMO produktų pagamintą, nes ir taip aišku kas per pienas.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  O tam A klausimas, ar turi tyrimus koks pienas chemizuotas ir kokie chemijos likučiai randami? Ar yra kokie labaratoriju rezultatai? Labai būtų įdomu juos išanalizuoti. Ačiū.

 • A

  (78.58.117.230)

  Patikslinčiau Joo nuomonę: kiek valdžiagyviai leidžia ūkininkus apvaginėti, pvz. kai kokybiškas pienas iš pievų superkamas pigiau už pusiau cheminį "iš silosinės"

 • Zero

  (188.69.213.201)

  Tamsta joo tebesate ryškiai įtakotas praejusios pilnaties... Kas gali paneigt?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Neklaidink, netie laikai kad nuo gamtinių sąlygų priklausytumėm. Viskas tame tarpe ir gaminių sąlygų įtaka priklauso nuo to kiek Lanzbyyrgio vagys mus apvagia.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Ar vienoks, ar kitoks ministeris, ne nuo jo priklauso gamtinės sąlygos, tai va... Užteks pliurpti, manau kad laikas važiuot žolepjūtę pradet,pievoj laiku nupjautoj yra mūsų karvycių uždirbami pinigai. A ne?

 • zita.

  (86.38.106.149)

  kai nėra idėjų belieka kilnot ministeriją...karabasas vairuoja.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Gerai ir į Plungę, bet čia tik vandens drumstimas kad babkių į savas kišenes prisikimšt.

 • ukininkas

  (188.69.199.184)

  reiskia su zemes ukiu viskas labai gerai tik liko ministerja perkelti kaunan

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas dirba ūkyje?
Orai